Hukuk Forum NET

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

İşten çıkarılma durumunda tazminat hakları nelerdir?

Emrullah S.

Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Stajyer
Selam, İşten çıkarılma durumunda tazminat haklarıyla ilgili biraz kafam karışık. Bu konuda tecrübeli olanlar var mı aramızda? Özellikle işten çıkarılma durumunda ne tür tazminatlar alabileceğimizi ve bu sürecin nasıl işlediğini merak ediyorum.

Kendim için endişeleniyorum ve bu konuda net bir fikrim olmadığı için biraz gerginim. Tecrübelerinizi ve bilgilerinizi paylaşarak bana yardımcı olabilir misiniz? Hangi durumlarda tazminat hakkı doğuyor ve bu süreci nasıl yönetmeliyim?

Teşekkürler!"

Kıdem tazminatı, İhbar tazminatı ücret alacağı, Fazla mesai alacağı, Yıllık izin ücreti alacağı gibi tazminatlar alma hakkınız vardır. Tazminatlara hak kazanma şartları her olaya göre değişir, bu yüzden detayı bilmek gerekir. İş davalarında zorunlu arabuluculuk görüşmesi yapılır. Anlaşma olmazsa dava açılabilir. İşten çıkış kodu ve işten kendi isteğiniz ile çıkıp çıkmadığınız hususuna göre tazminat hak kazanma durumunuz değişir.

DİKKAT!

Üye olmayanlar hiçbir şekilde forum etkinliklerimize başvuruda bulunamaz; Forum içerisinde uygunsuz, cinsel, hakaret edici veya hukuka aykırı mesajların gönderilmesi yasaktır. Forumdaki mesajların tamamını okumak mümkün olmayabilir. Bu nedenle bu tür mesajlardan forum yöneticileri sorumlu tutulamaz.

Foruma üye olarak yukarıda belirtilen içeriklere sahip mesaj göndermeyeceğinizi kabul etmiş olursunuz.

Gizlilik Politikası Hizmet Şartları

Konuyu görüntüleyenler