Hukuk Forum NET

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Gerekçesiz işten çıkarılma ve tazminat

kumarbazadnan

Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Bugün özel bir sektörden Whatsapp aracılığıyla patronun talimatıyla iş akdimin sonlandırıldığının mesajını alarak çıkarıldım, mesajı gönderen kişi üstüm değil.

1-Haksızlık olmaması için idari kadrodan ilerde işime yarayacak cinsten (işten çıkarma tebligatı vb.) istemem gereken bir şey var mı?
2-SGK hizmet dökümümde çıkış sebebi tazminat almamı engelleyecek şekilde yanlış belirtilirse nasıl düzeltirim? (İşe kaydım 7 Şubat 2022 tarihinde yapıldı ama hizmet dökümümde en geç ocak ayı yazıyor)
3-Çıkarıldığım ay ve sonrasının kötü niyetle ödenmemesi veya hizmet dökümüne işlenmemesi söz konusu mu? Ayın 15 inde maaş alıyorum. Şubat ayının maaşı bu Cuma (Mart 15) yatırılacak. Mart 11 e kadar olan ise Nisan 15 tarihinde (Başlama tarihim 7 Şubat 2023)

Herhangi bir gerekçe gösterilmedi veya kağıt imzalatılmadı, evden çalışıyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

DİKKAT!

Üye olmayanlar hiçbir şekilde forum etkinliklerimize başvuruda bulunamaz; Forum içerisinde uygunsuz, cinsel, hakaret edici veya hukuka aykırı mesajların gönderilmesi yasaktır. Forumdaki mesajların tamamını okumak mümkün olmayabilir. Bu nedenle bu tür mesajlardan forum yöneticileri sorumlu tutulamaz.

Foruma üye olarak yukarıda belirtilen içeriklere sahip mesaj göndermeyeceğinizi kabul etmiş olursunuz.

Gizlilik Politikası Hizmet Şartları

Konuyu görüntüleyenler