Hukuk Forum NET

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

UYAP Kurulum Süreci ve Önemli Kurulum Notları

Av.FatihEmre

Kıdemli
Avukat
UYAP KURULUM SÜRECİ VE ÖNEMLİ KURULUM NOTLARI
TBB’nin Kırmızı Token Kurulum sitesi üzerinden indirilen programlar aracılığıyla kurulumun gerçekleştiğini biliyoruz ancak, son dönemlerden birkaç farklı bilgisayar için Kırmızı Token Sitesindeki programlar ile kurulumun yaptığımda kurlumun hatasız gerçekleşmediği sonucuna ulaştım. Çünkü site üzerindeki programlar güncel değil. Ancak JAVA gibi programlara birçok güncelleme geldi. Kırmızı Token Sitesindeki ACS Driver da ne yazık ki güncel değil. Bu yüzden bu kurulum rehberini yazma zarureti doğmuş oldu. Talep eden meslektaşlara destek de verebilirim. Yazının en altında mail adresimi bırakacağım. Kurulum Öncelik sırası önemli değil. Öncelik sırasının önemli olmadığını deneyerek fark ettim. Siz de farklı bilgisayarlarda deneyebilirsiniz.

“Şifre değişikliği, bloke kaldırma işlemi gibi işlemler sırasında, e-imzanızın silinmesi veya akıllı kartınızın kilitlenmesi gibi durumlarla karşılaşmamak için PALMA programı dışında başka bir uygulama kullanmayınız. Kullandığınız takdirde e-imzanız garanti kapsamından çıkacaktır.

1- Palma 64 Bit İndirip Kurulumu yapalım.
2- Java indirelim
3- UYAP Doküman Editörünü kuralım
4- ACS AKIS Kart Okuyucuyu linkini verdiği yerden indirip kuralım.

Önemli Not1 : Palma programını kurduktan sonra, bilgisayarınızı yeniden başlatmanıza gerek yoktur.
Önemli Not2 : JAVA programını illaki Kırmızı Token Sitesinde belirtilen linkten indirmeniz gerekmez. JAVA programının kendi sitesinden de indirip kurabilirsiniz. Hatta JAVA programının kendi sitesinden daha hızlı indirebilirsiniz.
Önemli Not3 : UYAP Doküman Editörünü lütfen bu siteden güncelliğini kontrol edip, indirip öyle kurunuz.
Önemli Not4: ACS 64 Driver kart okuyucu programını lütfen yine ACR39U Smart Card Reader Drivers - PC-Linked Smart Card Readers | ACS adresinden indirerek kurunuz. Windows işletim sistemi için ilk sırada yer alan programı indirip kurunuz. Bütün bu süreçler bittikten sonra kurulum hatasız olması gerekir.
Kırmızı Token Sitesinin hem indirme hızı düşük olduğundan, hem de programlar yeni güncel sürümünde olmadığından, e imzanızı okumamaktadır. Bu sorunların çözümü için bu yazıyı yazdım. Her ihtimale karşı baro levhasından güncel mail adresimi kontrol ediniz. Hata ile karşılaşırsanız mail atabilirsiniz. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Anlattıklarım Windows içindir. IOS işletim sistemleri için soru sormayınız, çünkü IOS avukatlıkta pek tavsiye ettiğim bir işletim sistemi değil hataları olabiliyor, IOS la ilgili güncel sorunları henüz çözebilmiş değiliz.​

Ekli dosyalar

• Uyap Kurulum Fatih Emre.pdf
    459.1 KB · Görüntüleme: 1
Son düzenleme:

HukukForum.NET - UYARI!

Hukuk sitesi çoğu alanı kamuya açık ve okunabilir özelliktedir. Bu nedenle mevzuat (Kanun, Yönetmelik, Tüzük,Yargıtay kararları, Anayasa Mahkemesi kararları, Danıştay içtihatları vb örnek davalar ve mahmeke kararları) ile hukuk forum bölümün büyük kısmı ücretsiz ve herkes tarafından okunabilir olarak tasarlanmıştır.

Gizlilik Politikası Forum Kuralları

Konuyu görüntüleyenler

• Üst Alt