Hukuk Forum NET

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Tapumdaki izale-i şuyu dosyasına ulaşamıyorum

semb

Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Merhabalar, maliği olduğum miras kalan tarla tapularıma 1 sene önce izale-i şuyuu davası beyanı düşülmüş.Web tapuda gezinirken tesadüfen gördüm. Bunun üzerine uyaptan kontrol ettim ama böyle bir dosya göremedim. Davanın açıldığı Sulh hukuk mahkemesine gittim tapudaki beyanda yazan dosya numarasını verdiğimde tapudaki 30 malikten sadece 12 tanesinin dosyada olduğunu Ocak ayında duruşma olacağını, dosyada müdahil olmadığım için daha fazla bilkgi alamayacağımı ilettiler. Dosyadaki tapularda benim de payım olduğu için dava aşamalarını takip etmek istiyorum bunun için ne yapmam gerekir? (3 gün önce durumu anlatarak cimer üzerinden bilgi edinme hakkı dilekçesi gönderdim haber bekliyorum.)

HukukForum.NET - UYARI!

Hukuk sitesi çoğu alanı kamuya açık ve okunabilir özelliktedir. Bu nedenle mevzuat (Kanun, Yönetmelik, Tüzük,Yargıtay kararları, Anayasa Mahkemesi kararları, Danıştay içtihatları vb örnek davalar ve mahmeke kararları) ile hukuk forum bölümün büyük kısmı ücretsiz ve herkes tarafından okunabilir olarak tasarlanmıştır.

Gizlilik Politikası Forum Kuralları

Konuyu görüntüleyenler

• Üst Alt