Hukuk Forum NET

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Tapu kıymet takdir işlemini durdurma ve borcun maaştan düşmesi nasıl sağlanır ?

Betül S.

Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba. Kamuda memurum. 160 bin tl civarinda borcum vardi maaş bankama ve ödeyemedim maalesef. Icraliğim ve hisseli bir tapuda hissem var. Avukat mesaj gönderdi ve aradiğimda, şu an ödeyebileceğimden yüksek bir tutari peşin yatirirsam taksitlendirme yapabileceğini söyledi ama o tutari da yatirmam mümkün değil. şimdi avukattan bir mesaj daha geldi ve " Parselde bulunan taşinmazin kiymet takdir işlemlerine başlanacaktir. Bizimle irtibata geçebilirsiniz " yaziyor mesajda. Bu paranin maaşimdan icra kesintisi olarak ödenmesinin bir yolu yok mu ? yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederiz. iyi çalışmalar.
 
Merhaba Betül Hanım
Maaşınızdan yapılacak yasal kesinti ancak borcun faizine gider, borcun tahsili uzun yıllara yayılmış olur.
Alacaklının alacağını en kısa yoldan almayı tercih etmesi doğal. Bu nedenle malvarlığınızın haciz yolu ile satışına başvurabilir.
Tabii bu da dosyaya ekstra masrafların eklenmesi anlamına gelecek.
Yazdıklarım "hukuki tavsiye" değil, "hukuki bilgi"dir.

Bu hukuki bilgilerin, mevzuat veya içtihat değişikliği nedeniyle zaman içinde güncelliğini yitirebileceğini, sizin hukuki probleminize bire bir uymayabileceğini unutmayın. Hukuki sorununuz hakkında en doğru danışmanlığı vekalet vereceğiniz avukattan alabilirsiniz. İnternetten veya başka yerlerden öğrendikleriniz ile yürüteceğiniz hukuki işlemlerde hak kaybına uğrayabilirsiniz.
 

HukukForum.NET - UYARI!

Hukuk sitesi çoğu alanı kamuya açık ve okunabilir özelliktedir. Bu nedenle mevzuat (Kanun, Yönetmelik, Tüzük,Yargıtay kararları, Anayasa Mahkemesi kararları, Danıştay içtihatları vb örnek davalar ve mahmeke kararları) ile hukuk forum bölümün büyük kısmı ücretsiz ve herkes tarafından okunabilir olarak tasarlanmıştır.

Gizlilik Politikası Forum Kuralları

Konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

  • Üst Alt