Hukuk Forum NET

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Şirket İçi Eğitim Hakkında

AhmetEren

Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Merhabalar,

Şirket içinde bireysel olarak ingilizce eğitim verilmesine karar verildi. Bu kapsamda dün 1 kağıt imzalattılar eğitim vereceğiz fakat 1 yıl boyunca bizim işimizi bırakıp gidemezsin gidersen eğitim masraflarını senden alacağız dediler. Eğitim masrafıda günümüzdeki kur fiyatlarına yakın olduğu için kabul edip imzaladım. Yeni bir iş fırsatı gelir ise bırakır kur parasını veririm şirkete diye düşündüm. Akşam iş sözleşmesine baktığımda eğitim aldıktan sonra 12 ay çalışma yapacak yapmadığı takdirde son almış olduğu brüt ücretin 4 katı ceza ile para ödeyecek eğitim masraflarını ödeyecek eğitim için yapılan çalışma sonucunda şirkette oluşabilecek maddi manevi tüm masraflar çalışandan alınacak gibi maddeler yer aldığını görünce beynimden vuruldum. Dün insan kaynakları bir mail attı. Mailde " Şirketimiz tarafından şahsınıza sağlanan İngilizce eğitim için xxxx firması ile online eğitim için aşağıdaki linke tıklayarak sözleşme onayı vermenizi rica ederim. Onay verdikten sonra “Ödeme yap” butonu çıktığında ödeme yapmayıp kapatabilirsiniz. Amaç sözleşme onayı alıp sizlerin rızasını almaktır. Bu işlem bittiğinde İK ya bilgi vermenizi rica ederiz. " ibaresi yer almaktadır. Ben bu maile şuan eğitim alamam ilerleyen süreçte eğitim almak istiyorum diye dönüş yapsam almadığım eğitim için şirket iş sözleşmesinde hükümleri uygulayabilir mi? Sonuçta dün bir kağıt imzaladım?? Değerli görüşlerinizi rica ederim.

DİKKAT!

Üye olmayanlar hiçbir şekilde forum etkinliklerimize başvuruda bulunamaz; Forum içerisinde uygunsuz, cinsel, hakaret edici veya hukuka aykırı mesajların gönderilmesi yasaktır. Forumdaki mesajların tamamını okumak mümkün olmayabilir. Bu nedenle bu tür mesajlardan forum yöneticileri sorumlu tutulamaz.

Foruma üye olarak yukarıda belirtilen içeriklere sahip mesaj göndermeyeceğinizi kabul etmiş olursunuz.

Gizlilik Politikası Hizmet Şartları

Konuyu görüntüleyenler

• Üst Alt