Hukuk Forum NET

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

İnstegram üzerinden hakaret davası açılırmı ?

Ahmet Düzen

Üye
Kayıtlı Kullanıcı
İyi günler,

Instagram üzerinden bir satış sayfası aracılığıyla bir ürün hakkında bilgi almak amacıyla iletişimde bulundum. Ancak fiyatın benim beklentilerimi aşması üzerine kullanmış olduğum olumsuz ifadelerin, karşı tarafça hakaret olarak değerlendirilmesi üzerine, bir dava açılacağına dair belirtilerde bulundu. Öncelikle, bu durumu blöf olarak değerlendirdim ve dolandırıcılık şüphesine kapıldım. Daha sonra, karşı tarafa bir miktarda para teklifinde bulunarak, eğer kabul ederse dolandırıcı olduğunu düşünecektim. Ancak, bu teklifimi rüşvet olarak nitelendirmesi üzerine, kendisinin suçlamalarına maruz kaldım. Sonrasında, bu konudaki görüşmeleri dava sürecinde delil olarak sunacağına dair ifadelere yer verdi ve beni engelledi. Mesajları silmiştim, ancak karşı taraf ekran görüntüsü almış olabilir.

Bu durumda, karşı tarafın gerçekten dava açıp açmayacağı ve açarsa sonuçların ne olabileceği konusunda bir değerlendirme yapmanız mümkün müdür?

İlginiz ve bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.

HukukForum.NET - UYARI!

Hukuk sitesi çoğu alanı kamuya açık ve okunabilir özelliktedir. Bu nedenle mevzuat (Kanun, Yönetmelik, Tüzük,Yargıtay kararları, Anayasa Mahkemesi kararları, Danıştay içtihatları vb örnek davalar ve mahmeke kararları) ile hukuk forum bölümün büyük kısmı ücretsiz ve herkes tarafından okunabilir olarak tasarlanmıştır.

Gizlilik Politikası Forum Kuralları

Konuyu görüntüleyenler

• Üst Alt