Hukuk Forum NET

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Hakkımda Siber suçlardan dava açılmış

Hakkı B.

Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba,
Ocak ayında haber siteme denemeler yaparken köşe yazarı olarak rastgele facebooktan fotoğrafıyla birlikte bir isim seçip o isim altında iki tane deneme yazısı yazmıştım. Bir süre sonra bu kişi bana ulaştı ve ismini izinsiz kullandığımı ve dava açacağını söyledi. Telefonda durumu anlattım ve ismin rastgele seçildiğini, konuda haklı olduğunu anlattım, özür diledim vs.

O da benden yazılı ve ıslak imzalı bir şekilde "yazıların sorumluluğunun bana ait olduğu ve onun isminin rastgele kullandığımı" belirten bir belge istedi. Yine aynı dakikalarda yazıları hem sitemden hemde google indexlerinden kaldırdım. Böylece konuda uzlaştık. ( uzlaşamamışız!)

Aradan 2 hafta sonra siber suçlarla mücadele bürosundan ifadeye çağırdılar. Ben o kişiye yazdığım kağıt ve google webmaster toolstan linkleri kaldırdığıma dair bir kaç evrakla birlikte ifade vermeye gittim. Aynı şekilde konuyu oraya da anlattım ifademi alındı, imzaladım çıktım.

Bir süre e-devletten mahkeme var mı yok mu diye kontrol ettim. Bi dava görünmüyordu düne kadar. Dün hakkımda o kişinin dava açtığını gördüm. Hatta 6 ay sonraya duruşma günü verilmiş.

Şimdi bu süreç nasıl işliyor. Benim ne yapmam gerekli? Tekrar ifadem alınacak mı? Ben bu yazıları kaldırdığıma dair belgeleri tekrar bir yerlere ulaştırmam gerekiyor mu?

Teşekkürler

HukukForum.NET - UYARI!

Hukuk sitesi çoğu alanı kamuya açık ve okunabilir özelliktedir. Bu nedenle mevzuat (Kanun, Yönetmelik, Tüzük,Yargıtay kararları, Anayasa Mahkemesi kararları, Danıştay içtihatları vb örnek davalar ve mahmeke kararları) ile hukuk forum bölümün büyük kısmı ücretsiz ve herkes tarafından okunabilir olarak tasarlanmıştır.

Gizlilik Politikası Forum Kuralları

Konuyu görüntüleyenler

• Üst Alt