Hukuk Forum NET

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Araç satışı ile ilgili acil bilgi!!

Elif C.

Üye
Kayıtlı Kullanıcı
DEğerli arkadaşlar, şahıstan bir araç satın aldım ve noter satışından sonra bu aracın trafik dosyasında 2021 yılından bu yana mevcut olan bir haciz kaydı olduğunu öğreniyorum . iki yıl aracın eski sahibiyle cebelleştim bugün halledicem yarın halledicem derken konu bu güne kadar devam etti. Şimdi bu hususta merak ettğim
1- satışı yapan noterin hizmet kusuru yada görevi kötüye kullanma gibi bir sorumluluğu yokmudur?
2-ÖdediğiM araç bedelini dava açsam zamanaşımı olmuş mudur ? bu husustaki fikirlerinizi merak ediyorum herkese kolay gelsin.

Merhaba Elif hanım;
Hacizli aracın satış işlemini gerçekleştiren noterin hukuken herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Araç üzerindeki haciz şerhleri trafik tescil müdürlükleri tarafından uygulanmaktadır. (uyap sisteminden sonra bu yetki icra müdürlüklerine verilmiştir) buradaki kayıtlar da alenidir.
B.K genel hükümleri uyarınca alacağınızı talep edebilirisiniz.

Konuyu görüntüleyenler

• Üst Alt