Hukuk Forum NET

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Şantaj tehdit ile boşanma

Av.Barış C.

Kıdemli
Avukat
Eşim ile yaklaşık 15 yıl önce severek evlendik en azından ben öyle sanıyordum. Aramıza yaklaşık 12 yaş olmasına rağmen eşim ayakları yere basan sorumluluk sahibi toplumda saygı gören biri olduğumdan ve merhametli olduğumdan etkilendiğini belirtmişti.

2. Yıl çocuğumuz oldu ancak eşim çokta bakamadi bunu onun genç yaşına verdim. Yıllar geçti ancak bizim aile apartmanı olmamız eşimle hep aramda sorun oldu 10. Yılda basit bir olaydan 17 ay ayrı kaldık herkese beni suçladı boşanma davası açtı. Ancak sonradan benim çabalarım ve çocuk için geri dondu yaklaşık 3 yıl önce telefonundan biri ile görüştüğünü buldum inkar etti SMS kayitlari vs ağladı pismanim dedi 2 ,gün sonra arkadaşı adına hat almış ve konuşmaya devam etmiş bunu da buldum.

Yine affettim. Aradan geçen 2 yılda pandemi yüzünden nerede ise evden çıkmadı yaklaşık 2 ay önce bir karaoke programı indirmiş bben geldiğimde silmiş iise gidince akşama hatta geceye kadara sohbet etmiş bu zamanda evle alakalı hic bir iş yapadi. benmle çocukla ilgilenmedi en son ortaya çıktığında şok oldum. Görüştüğü kişiyle konuştum telefonda 1 ayda ona bosanacagini kendisini almasını ya da gelmesini otel ayarlayabilecegini her türlü fanteziye açık olduğunu iç camasirlarini vs atmış sanal sex yapmış hatta defalarca.1 ay daha buraya gelip kıskançlık yüzünden ayrılmış sanaldan.

Daha sonra araştırdım çocuğun telefonu da ben yokken 1 saat alıp diğer odaya geciiyormus ve bu 3 4 yıldır oluyormuş daha başka onlarca kişi ile görüşmüş tahmin ediyorum sanalda attığı pozları bana daha atmadı hatta kendinden uzaklaştırdı teleffon geçmişinden ulaştım fotolara ancak kendisi normalde cinsellikten uzak tiroid hastası hormonal olarak 2.çocuk bile istemedi kişileri takıntı haline getirip elde etmek için herseyi göze almış şimdi de bunların hhepsi senin ilgisizliğinden diyerek terk etti evi hatta ben attım.

Şimdi de beni yasadışı olaylarla ve elinde uyuşturucu madde kullandığına dair kanıtlar var diyerek davayı aç istemiyorum çocuğumu alicam senden diyor. Eşim evden gittikten sonra bunun BORDERLİNE historik kişilik bozukluğu olduğunu araştırarak öğrendim soru şu beni bu şekilde tehdit ederek şantajla velayet alabilir mi evet kullandım çünkü dayanılmaz bir hayattı çocuğum için katlandim. esim böyle şeylere şiddetle karşı idi hem seviyorum hem nefret ediyorum tedaviyi kabul etmiyor hasta değilim diyor dava acicam tavsiyeleriniz nedir?

Anlattığınız olguların hepsi boşanma nedeni. Şiddetli geçimsizlik nedeniye boşanma davası açabilirsiniz ama en önemli konu ispat konusu. Anlattıklarınızı nasıl ispatlarsınız?

DİKKAT!

Üye olmayanlar hiçbir şekilde forum etkinliklerimize başvuruda bulunamaz; Forum içerisinde uygunsuz, cinsel, hakaret edici veya hukuka aykırı mesajların gönderilmesi yasaktır. Forumdaki mesajların tamamını okumak mümkün olmayabilir. Bu nedenle bu tür mesajlardan forum yöneticileri sorumlu tutulamaz.

Foruma üye olarak yukarıda belirtilen içeriklere sahip mesaj göndermeyeceğinizi kabul etmiş olursunuz.

Gizlilik Politikası Hizmet Şartları

Konuyu görüntüleyenler

• Üst Alt