Hukuk Forum NET

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Ölmüş bir baba adına borç çıkarsa kim öder?

Serdar C.

Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Selamlar ; arkadaşımın başında babası vefat etmiş ancak emekli sandığı babasına borç çıkarmış ancak hayatta olmadığı için 6 tane mirasçıları ödeyecek denmiş ancak tüm kardeşleri sabit maaşı olmadığından ve ödeme gücü bulunmadığından( 2 sinin sadece evi var onlarda beylerinin üzerine) ödemeye yanaşmamışlar. arkadaş şimdi soruyor ben memurum tüm borç benden mi tahsil edilir diye... birde böyle durumlarda kız evlatlar soy ismi değişikliğinden dolayı tespiti yapılıyor mu onlar muaf mı ödemek zorunda mı? teşekkür ediyorum...

Selamlar ; arkadaşımın başında babası vefat etmiş ancak emekli sandığı babasına borç çıkarmış ancak hayatta olmadığı için 6 tane mirasçıları ödeyecek denmiş ancak tüm kardeşleri sabit maaşı olmadığından ve ödeme gücü bulunmadığından( 2 sinin sadece evi var onlarda beylerinin üzerine) ödemeye yanaşmamışlar. arkadaş şimdi soruyor ben memurum tüm borç benden mi tahsil edilir diye... birde böyle durumlarda kız evlatlar soy ismi değişikliğinden dolayı tespiti yapılıyor mu onlar muaf mı ödemek zorunda mı? teşekkür ediyorum...
Merhaba Serdar Bey

Ölüm ile miras mirasçılara geçer, miras ise alacakların ve borçların toplamıdır yani ölüm ile haklar gibi borçlar da mirasçılara geçer miras red edilmediği sürece borçlardan mirasçılar müştereken ve müteselsilen sorumludur.

DİKKAT!

Üye olmayanlar hiçbir şekilde forum etkinliklerimize başvuruda bulunamaz; Forum içerisinde uygunsuz, cinsel, hakaret edici veya hukuka aykırı mesajların gönderilmesi yasaktır. Forumdaki mesajların tamamını okumak mümkün olmayabilir. Bu nedenle bu tür mesajlardan forum yöneticileri sorumlu tutulamaz.

Foruma üye olarak yukarıda belirtilen içeriklere sahip mesaj göndermeyeceğinizi kabul etmiş olursunuz.

Gizlilik Politikası Hizmet Şartları

Konuyu görüntüleyenler

• Üst Alt