Hukuk Forum NET

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Hakaret davası sonucu tazminat davası açıldı?

Murat Tutarlı

Üye
Kayıtlı Kullanıcı
İyi günler,

2021 yılında yaşanan bir olay sonucunda komşumla aramızda meydana gelen bir anlaşmazlık, 2022 yılında mahkeme kararı ile sonuçlanmış ve tarafıma hükmün açıklanmasının geri bırakılması şeklinde bir karar verilmiştir. Ancak, geçtiğimiz ay, 2023 Ekim tarihinde, komşum tarafından mahkeme kararı ve devlet hastanesinden alınan psikoloji yıpranma bozulma raporu ile desteklenen ifadesi üzerine, tazminat davası açılmıştır. Bu davanın değeri 35,000 TL olarak belirlenmiştir.

Ben, asgari ücretle bir markette çalışan bir işçi olarak gelir elde etmekteyim ve bu tutarı ödeme imkanım bulunmamaktadır. Ayrıca, dört kişilik bir aileyi geçindirmekteyim ve başka bir gelir kaynağım bulunmamaktadır.

İlk ceza davasında, komşumun bana hakaret içerikli bir e-posta gönderdiğini belirtmiş ve benim de bu duruma hakaret içeren bir e-posta ile cevap verdiğimi ifade etmiştim. Komşum da bu durumu mahkeme huzurunda kabul etmişti. Bu noktada, bu bilginin, şu anda devam eden tazminat davasında bana yardımcı olup olmayacağını sormak istiyorum.

Ayrıca, bu tazminat davasından kurtulmam ve durumu lehime çevirmem için izlemem gereken yol konusunda acil yardımlarınızı talep etmekteyim.

İlginiz ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla,

DİKKAT!

Üye olmayanlar hiçbir şekilde forum etkinliklerimize başvuruda bulunamaz; Forum içerisinde uygunsuz, cinsel, hakaret edici veya hukuka aykırı mesajların gönderilmesi yasaktır. Forumdaki mesajların tamamını okumak mümkün olmayabilir. Bu nedenle bu tür mesajlardan forum yöneticileri sorumlu tutulamaz.

Foruma üye olarak yukarıda belirtilen içeriklere sahip mesaj göndermeyeceğinizi kabul etmiş olursunuz.

Gizlilik Politikası Hizmet Şartları

Konuyu görüntüleyenler

• Üst Alt