Hukuk Forum NET

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Gerekçeli karar çıktı avukat alacağımı tahsil etmiyor ne yapabilirim.

Serdarutus

Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Merhabalar. 2021 yılında başlayan iş mahkememiz 2023 yılının Aralık ayında sonuçlandı. 2024 ocak ayında gerekçeli karar yazıldı. Avukatımdan bilgi vermesini rica ettim fakat fazla merak iyi değil tarzında bir cevap aldım. Dün yani 4 mart pazartesi günü kendisi ile tekrar iletişime geçtim. Karşı tarafın davaya itiraz ettiğini söyledi fakat araştırma yaptım böyle bir şey yok. Adımın geçtiği başka dava bile yok.Maddi yetersizlikler ve yurt dışında olmamdan dolayı azilini talep edemiyorum. Şuan gelecek olan paraya da çok ihtiyacım var. Kaç gündür deyim yerinde ise debeleniyorum. Ne yapmalıyım ?

Sadece gerekçeli kararın çıkması ile alacağınızı her zaman alamazsınız zaten. Kesinleşme şerhinin çıkması gerekir. Gerekçeli karardan sonra o kararın da kesinleşmesi gerekir. Mahkeme dosyanızın icra edilebilmesi için kesinleşmesi gerekip gerekmeyen dosyalardan olup olmadığını kontrol edin. E devlet üzerinden davanız içeriğini kontrol ediniz. Karşı tarafın avukatı dosyaya herhangi bir dilekçe atmış olabilir. O dilekçede itiraz ya da istinaf etmiş olabileceklerini yazmış olabilir. Avukatınızdan memnun değilseniz, başka avukat tutma hakkınız her zaman var.

Sadece gerekçeli kararın çıkması ile alacağınızı her zaman alamazsınız zaten. Kesinleşme şerhinin çıkması gerekir. Gerekçeli karardan sonra o kararın da kesinleşmesi gerekir. Mahkeme dosyanızın icra edilebilmesi için kesinleşmesi gerekip gerekmeyen dosyalardan olup olmadığını kontrol edin. E devlet üzerinden davanız içeriğini kontrol ediniz. Karşı tarafın avukatı dosyaya herhangi bir dilekçe atmış olabilir. O dilekçede itiraz ya da istinaf etmiş olabileceklerini yazmış olabilir. Avukatınızdan memnun değilseniz, başka avukat tutma hakkınız her zaman var.

Merhabalar. İlginiz için çok teşekkür ediyorum. Karara çıkmış olan dosyamın içeriğinde her hangi bir dilekçe bulunmuyor. Keşke benim avukatım da aşağılamaya çalışmak yerine bu şekilde bir açıklamada bulunsaydı. Şimdi kesinleşme şerhi nedir ve takribi ne zaman çıkar onun takibini yapacağım. İmkanım olsaydı inanın değiştirirdim.

Öncelikle teşekkür ediyorum. Avukatınızı noter ya da konsolosluk aracılığıyla azledebilirsiniz. Maddi durumunuz yoksa bir şey diyemem.

Öncelikle teşekkür ediyorum. Avukatınızı noter ya da konsolosluk aracılığıyla azledebilirsiniz. Maddi durumunuz yoksa bir şey diyemem.
Maalesef şuan o durumum yok. Alacağım 70.000 TL civarı bir para. 140.000 kgs civarı yapıyor, dava açılırken 700.000 kgs yapıyordu. Liranın değeri çok düştüğünden her gün para zaten eriyor. İşten çalışma izni olmadığından dolayı da çıkarıldım. Yani iyice çıkmaza girdim . İnformasyon için çok teşekkürler.

DİKKAT!

Üye olmayanlar hiçbir şekilde forum etkinliklerimize başvuruda bulunamaz; Forum içerisinde uygunsuz, cinsel, hakaret edici veya hukuka aykırı mesajların gönderilmesi yasaktır. Forumdaki mesajların tamamını okumak mümkün olmayabilir. Bu nedenle bu tür mesajlardan forum yöneticileri sorumlu tutulamaz.

Foruma üye olarak yukarıda belirtilen içeriklere sahip mesaj göndermeyeceğinizi kabul etmiş olursunuz.

Gizlilik Politikası Hizmet Şartları

Konuyu görüntüleyenler

• Üst Alt