Hukuk Forum NET

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Evkur'a Olan Borcum

Deniz Okurlu

Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Öncelikle iyi çalışmalar dilerim. bu konuda çeşitli araştırmalar yaparak farklı cevaplar almama rağmen kesin bir sonuca ulaşamadım. Bu nedenle, Evkur'un kendi avukatına başvurmayı düşündüm, ancak bir türlü ulaşamadım. Konuyla ilgili yaşadığım sorun şu: Bir arkadaşım ve onun erkek arkadaşı, benim adıma Evkur'dan 2 telefon aldı, zira benim hali hazırda orada bir hesabım bulunmaktaydı. Bu telefonları ayda 1,500 TL'ye 12 ay taksitlendirerek almıştık ve ödemeler Ağustos 2021'de başlayıp Ağustos 2022'de tamamlanacaktı. Arkadaşımın ödemeleri düzenli olduğunu belirtmesine rağmen, birkaç ay önce evime ödenmediğine dair bildirimler gelmeye başladı. Arkadaşımın gecikmeli ödemeler nedeniyle bu bildirimlerin geldiğini söylemesi üzerine, güvendiğim 14 yıllık arkadaşıma inandım ancak daha sonra öğrendim ki hiçbir ödeme yapılmamıştı. Arkadaşıma durumu açıkladığımda, ödeme dekontlarının bulunduğunu iddia etti ancak ben hiçbir zaman bu dekontları göremedim. Ardı ardına söylediği yalanlar sonucunda zorla 12,500 TL ödeme yaptırdm ve bu süreçte borca büyük bir faiz eklenmiş. Kalan borçla ilgili elimde birçok telefon mesajı ve ödeme yapacağına dair taahhüt mesajları bulunmaktadır. Durum çok karmaşık bir hâl aldı ve Evkur'dan icra takibinin an meselesi olduğu belirtilmekte. Bu borcu ödemek istemiyorum ancak maalesef adım borç kayıtlarında geçmektedir. Bu durumda, hakkımı hukuki yollardan arama ve borcu arkadaşıma ödetme konusunda bir yol var mıdır? Şahitlik yapabilecek eski erkek arkadaşı ifade verirse, elimdeki telefon mesajları veya gerekirse telefon konuşmalarının kayıtlarını kullanarak haklılığımı ispatlayabilir miyim? Bu konuda bir dava açma olanağımız bulunmakta mıdır? Uzun bir açıklama oldu, ancak doğru bilgi alışverişi için detaylara inmeyi tercih ettim. Anlayışınız için teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

DİKKAT!

Üye olmayanlar hiçbir şekilde forum etkinliklerimize başvuruda bulunamaz; Forum içerisinde uygunsuz, cinsel, hakaret edici veya hukuka aykırı mesajların gönderilmesi yasaktır. Forumdaki mesajların tamamını okumak mümkün olmayabilir. Bu nedenle bu tür mesajlardan forum yöneticileri sorumlu tutulamaz.

Foruma üye olarak yukarıda belirtilen içeriklere sahip mesaj göndermeyeceğinizi kabul etmiş olursunuz.

Gizlilik Politikası Hizmet Şartları

Konuyu görüntüleyenler

• Üst Alt