Hukuk Forum NET

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Bölge İdare Mahkemesine başvuru

HukukForum®

YÖNETİM
Yönetici
Admin
Moderatör
Kayıtlı Kullanıcı
Çok değerli hukukçu arkadaşlar yürütmeyi durdurma istemli davamı reddeden idare mahkemesinin kararının iptali için bölge idaresine dava açmam gerekiyor. Bilen arkadaşımızdan bölge idare mahkemesinde açılacak dava için bir örnek (şablon) istiyorum. Şimdiden çok teşekkürler.

Çok değerli hukukçu arkadaşlar yürütmeyi durdurma istemli davamı reddeden idare mahkemesinin kararının iptali için bölge idaresine dava açmam gerekiyor. Bilen arkadaşımızdan bölge idare mahkemesinde açılacak dava için bir örnek (şablon) istiyorum. Şimdiden çok teşekkürler.
Sayın Cyber,

Karara karşı itiraz için ayrıca dava açılması diye bir şey söz konusu değildir. Yürütmenin durdurulması konusunda İdare Mahkemeleri tarafından verilen kararlara karşı Bölge İdare Mahkemelerinde itiraz edilebilir.

Konuyu biraz açabilir misiniz? Dava, istem neydi? Yürütmenin Durdurulmasının reddi kararı size ne zaman tebliğ edildi? Saygılar..

Sayın Cyber,

Karara karşı itiraz için ayrıca dava açılması diye bir şey söz konusu değildir. Yürütmenin durdurulması konusunda İdare Mahkemeleri tarafından verilen kararlara karşı Bölge İdare Mahkemelerinde itiraz edilebilir.

Konuyu biraz açabilir misiniz? Dava, istem neydi? Yürütmenin Durdurulmasının reddi kararı size ne zaman tebliğ edildi? Saygılar..
Sayın Kamil Duran, önce alakanıza çok teşekkür ediyorum. Konu şu; kaymakamlık makamı beni usulsüz bir biçimde görevden uzaklaştırdı. Bu usulsüz belgenin iptali ve yürütmenin durdurulması için idare mahkemesine dava açtım, Tabii yürütme isteme görüşülene kadar yasal süre dolduğu için geri görevime iade edildim, kaymakamlık bunu savunmasında belirttiği için idare mahkemesi de göreve döndüğümden yürütmeyi durdurma isteğimi reddetti, Bunu dün(10/01/) tebellüğ ettim 7 gün içinde bölge idare mahkemesine (hatırlattığınız için çok teşekkür ederim. Ben yanlış ifade ettim) itiraz etmem gerekiyor. şablonu bilemediğim için bunu öğrenmek için sizi rahatsız ettim, bana Şablonun nasıl olacağı konusunda yardımcı olursanız, ben içini doldururum. Çünkü yürütmeyi durdurma istediğim usulsüz belge ile hem ceza aldım, hem de tayinim çıkartıldı. Bu yüzden o belgenin yürütmesini durdurmam gerekiyor.
Saygılarımla...

DİKKAT!

Üye olmayanlar hiçbir şekilde forum etkinliklerimize başvuruda bulunamaz; Forum içerisinde uygunsuz, cinsel, hakaret edici veya hukuka aykırı mesajların gönderilmesi yasaktır. Forumdaki mesajların tamamını okumak mümkün olmayabilir. Bu nedenle bu tür mesajlardan forum yöneticileri sorumlu tutulamaz.

Foruma üye olarak yukarıda belirtilen içeriklere sahip mesaj göndermeyeceğinizi kabul etmiş olursunuz.

Gizlilik Politikası Hizmet Şartları

Konuyu görüntüleyenler

• Üst Alt