Hukuk Forum NET

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Bina yöneticisi tek taraflı fesh etti. 1 yılı aşkın süredir bina yöneticisi yok

aydinlim09

Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Merhabalar. Aydın efelerde bulanan 16 dairelik apartmanımızda 1 sene önce yönetici toplantı yaptı. Toplantıya katılım sağlanmadı. 2 gün sonra yönetici toplantıya katilim sağlanmadığı için borçları toplayamadığı için tek taraflı fesih ediyorum diye kapıya kâğıt astı 1 senedir yöneticimiz bulunmuyor. Haliyle bina şuanda kaos halinde. Benim bildiğim kadarıyla 1. Toplantı yapılır katilim sağlanmaz ise 7-15 gün arasında 2. Toplantı yapılır. 2. Toplantıya da katilim sağlanmaz ise sulh hukuk mahkemesine başvuru yapılır dışarıdan bir yönetici (bina yönetim şirketleri) atanması sağlanır.

Yönetici 1. Toplantıdan sonra istifa edebilir mi? Edebilirse de yasal olarak geçerliliği var mi? İstifa edildiğinde de toplantı ayarlayıp yenisi seçtirmek zorunda diye biliyorum.

2. Olarak Cimer'e şikayet edilse herhangi bir sonuç çıkar mı? Ben 16 daireden birisiyim ve sürekli binanın herhangi bir yeri için zilime basılıp rahatsız ediliyorum. Hatta sükûnetimi koruyamama aşamasına geldi. Yasal haklarımı ve neler yapmam gerektiğini öğrenmek istiyorum. Cevap yazan herkese şimdiden teşekkür ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
1. Sorunuza istinaden öyle ya da böyle yönetici atanması/seçilmesi gerekecek. Yönetici atanması için dava açılması kanaatimce en uygun olanı.
2. CİMER adli bir merci/makam değildir. Kişiler sükûnetinizi bozuyorsa burada yapılacak iş sükûnetinizi bozan şahıs hakkında suç duyurusunda bulunmaktır. CİMER (Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi) olup halk arasında uydurulup bilinenlerin aksine, bilgi edinme ve kamu kurumları ile ilgili dilek ve şikayetler içindir. Şahıslar hakkında yapılacak adli işlemler adliye kanalı (Savcılık kanalı) ile yapılır.

FukukForum.NET

HukukForum.Net; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı'dır. Bu sebeple içerikleri kontrol etme ya da araştırma yükümlülüğü yoktur. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği bildirebilirsiniz. Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

İletişim Gizlilik politikası

Konuyu görüntüleyenler

• Üst Alt