Hukuk Forum NET

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek ve kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Benim üzerime elektrik aboneliğine, icra borcu geldi

Dudu F

Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Öncelikle saygılarımı sunarım.

2022 yılında maliye kayıtlarını kapattığım, ancak ihmal edip sonlandırmadığım elektrik aboneliği nedeniyle 3 gün önce 13,500 TL tutarında 2020 yılına ait bir borçla karşılaştım. Borcun ana parasının 1,728 TL olduğu ve 6 ay süresince ödenmediği, ayrıca 1 aylık fatura bedelinin 1,478 TL olduğu tarafıma iletilmiştir. Tedaş ve avukatı ile yaptığım görüşmede, birinci derecede borçlu olduğumun ifade edildiği ve söz konusu borcun otomatik ödemeler kapsamında gerçekleşen bir durum olduğu belirtilmiştir.

Dükkanın sahibi tarafından sonraki kiracıya verildiğini ve söz konusu dükkanın kira ödemelerinin yapılmadığını, maliye kaydının yapılmadığını öğrenmiş bulunmaktayım. Elektrik kullanımıyla ilgili olan borcun sadece dükkanı tutan şahsın adını ve soyadını tespit ettim. Bu kişi tarafından Tedaş'ta kaydedilen 1,478 TL'lik kısmın kaçak elektrik kullanımına dayandığını öğrendim.

Durumu araştırmak üzere imza atılıp atılmadığını öğrenmek amacıyla yarın Tedaş'a başvuruda bulunmayı planlıyorum. Bu süreçte dükkan sahibi, emniyete müracaat ederek dükkanın mühürlenmesine neden olmuştur.

Hukuki konularda sınırlı bilgi sahibi olduğumdan, bu durumu nasıl çözmem gerektiği konusunda bilgi ve yönlendirmelere ihtiyacım bulunmaktadır. Bu bağlamda, hangi adımları atmalı, hangi belgeleri temin etmeli ve hangi mercilere başvuruda bulunmalıyım konularında bilgi almak istiyorum.

İlginiz ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla,

DİKKAT!

Üye olmayanlar hiçbir şekilde forum etkinliklerimize başvuruda bulunamaz; Forum içerisinde uygunsuz, cinsel, hakaret edici veya hukuka aykırı mesajların gönderilmesi yasaktır. Forumdaki mesajların tamamını okumak mümkün olmayabilir. Bu nedenle bu tür mesajlardan forum yöneticileri sorumlu tutulamaz.

Foruma üye olarak yukarıda belirtilen içeriklere sahip mesaj göndermeyeceğinizi kabul etmiş olursunuz.

Gizlilik Politikası Hizmet Şartları

Konuyu görüntüleyenler

• Üst Alt